Етнополітична карта світу 21 століття
Жук П.,Мазур Н., Соломонюк Р., Турчак Р.
Вступ
Методичний коментар Предметний коментар Карти
Новини
ЗМІ про нас
Скачати
Посилання
Статті
Контакти
Форум

Web svit21.narod.ru

Новини

http://svit21.blogspot.com

Новинний блог проектуРосія 05.03.2007 Буряты: начало пути к возрождению?
Представляю вам: молодое бурятское национальное движение. Их стратегическая цель - национальное возрождение и объединение бурятских земель (сейчас они в составе нескольких регионов России). Тактическая цель на данный момент - привлечь внимание к процессу ликвидации Агинского автономного бурятского округа (АБАО - одного из бурятских регионов), и убедить агинцев голосовать на референдуме 11 марта против слияния с Читинской областью.
читати далі

Україна 05.02.2007 Заборонено виставку Далай-лами в Україні
"Виставка являє собою 50 унікальних фото з архіву Далай-лами 14, що супроводжуються цитатами з книг, виданих у нас в країні видавництвом "Софія" - якщо китайці введуть ще й цензуру на друковані видання, почнуться скрутні часи.
читати далі

Росія 20.10.2006 В ефірі ТРК "Київ" протестують фіно-угри - громадяни РФ
У випуску новин муніципального телеканалу "Київ" вийшов сюжет про фіно-угорську мовну конференцію у Росмедіяцентрі. Студенти з Російської Федерації говорили про утиски або деградацію рідної мови на Батьківщині.
читати далі

Грузія 19.10.2006 ПАРЛАМЕНТ АБХАЗИИ ПОПРОСИЛ ПУТИНА ПРИЗНАТЬ НЕЗАВИСИМОСТЬ САМОПРОВОЗГЛАШЕННОЙ РЕСПУБЛИКИ
Абхазский парламент в среду обратился к президенту РФ и Федеральному собранию о признании независимости Абхазии и установлении ассоциированных отношений с Россией.
читати далі

Грузія 08.10.2006 Гражданин США получил гражданство непризнанной республики
Гражданин США Джозеф Мэтас принял гражданство Южной Осетии. Об этом сообщил комитет информации и печати непризнанной республики Южной Осетии.
читати далі

Іспанія 07.10.2006 Испанских чиновников заставят учить языки
Баскские партии, входящие в правящую в регионе коалицию, призвали чиновников центральных учреждений в Мадриде учить языки малых народов Испании - басков, каталонцев и галисийцев.
читати далі

Ірак 02.09.2006 Президент Курдського автономного району на півночі Іраку Масуд Барзані видав указ. Згідно якого всі іракські національні прапори в автономії мають бути замінені на курдські. Президент також заявив про можливий вихід Курдистану зі складу Іраку, якщо центральне керівництво використовуватиме у автономії інший прапор окрім національного курдського.

Очевидно, що зроблено черговий крок до автономінізації іракського Курдистану. На фоні загострення кризи у Туреччині, де почастішали терористичні акти з боку курдських організацій стає дедалі більш зрозумілим, що стабільність у регіоні можлива лише за умови заснування незалежної курдської держави, де буде гарантовано права цього народу. Як і прогнозувалося у книзі "Етнополітична карта світу 21 століття", виданій у 2000 році в Україні, поступово центром народження курдської держави стає північ Іраку. Цьому сприяють і інші чинники. Зокрема у іракському Курдистані практично сформовані усі необхідні державницькі структури, існує армія. Крім того саме представник курдів став президентом Іраку.

Не виправдались сподівання західних політиків на заспокоєння курдів за допомогою федерації заспокоїти прагнення курдів до незалежності. Таким чином, можна очікувати утворення нового державного формування уже у цьому столітті.
Використано інформацію http://kurdistan.ru

Всі права на книгу належать авторському колективу.
Використання матеріалів тільки з посиланням на сайт.
Передрук та будь-яке інше відтворення тільки з дозволу авторів
"Етнополітична карта світу 21 століття" 2000-2006 ©